דף פתיחה
חדשות!
להציל את החוף
המצע
האנשים
מה לעשות?
רקע להרס החופים
אנטנות סלולאריות
תמונות
הודעות לתקשורת 
הודעות לתקשורת
 
23/05/2005
מפלגת הירוקים: התכנית להצבת פעמוני-בטון בחופי הרצליה שגויה ובלתי הפיכה

ביום רביעי הקרוב ה-25.5.05 , תובא בפני הועדה לשמירת הסביבה החופית תוכניתה של עיריית הרצליה לבניית שוברי גלים מטובעים (לא בולטים מעל המים) המורכבים מפעמוני בטון(reefballs). העירייה מתכננת בניית שני שוברי גלים כאלו באזור חוף נוף-ים.
במכתב ששלחה מפלגת הירוקים בשבוע שעבר ליו"ר הועדה לשמירת הסביבה החופית אדר' שמאי אסיף, מתריעים אנשי המפלגה מפני הקמת שוברי הגלים האלו. במפלגת הירוקים טוענים שלשוברי גלים אלו חסרונות רבים, בעיקר מטרידה אתם העובדה שמדובר בפעולה בלתי הפיכה.

במכתב מציינים אנשי מפלגת הירוקים את העובדה שלא נעשה ניטור של תנועת החול בחוף ומציינים שזהו נתון מהותי שהיה צריך להיות בבסיס הדוח.

במפלגת הירוקים ממליצים לוועדה לבחור בדרך יותר זהירה שתכלול טיפול הדרגתי בחוף. בתחילה, לבצע פעולת של הזנת חול במשך מספר שנים ובמקביל לבצע ניטור על תנועת החול. רק אם גישה זו לא תניב את התוצאות המקוות אזי, יש לבחון הצבת אלמנטים ימיים ובמקרה זה יש להעדיף אלמנטים שבמקרה הצורך יהיה אפשר להסיר אותם.

רקע:
לפני כארבע שנים הקימה עיריית הרצליה צוות של שלושה מומחים, דר' יעקב ניר (גיאולוג), פרופ' יהודה בניהו (ביולוג ימי ) ואנג' מוריס פרפיניאן (מהנדס ימי). הצוות התבקש להכין דוח על מצב החוף והמלצות לפעולות לשיקומו.
בסוף שנת 2004 הוגש הדוח לעירייה ובו המלצה לבניית שוברי גלים מטובעים באזור חוף נוף-ים ולאחר הקמת שוברים אלו ממליצים המומחים לבצע פעולת של הזנת/העברת חול בחוף. עיריית הרצליה קיבלה את ההמלצות והגישה לפני מספר חודשים את הדוח לוועדה לשמירה הסביבה החופית.
עוד חומר על הרס החוף אפשר למצוא כאן...
http://www.green-party.org.il/Herzliya/background.htm

דרור עזרא רכז פורום השרון במפלגת הירוקים מוסר:
"חופי הרצליה צריכים להפסיק להיות קורבן ב"שלוחן הרולטה" של מהנדסים ימיים, חופי הרצליה הפסידו בהימור הקודם ולכן אסור להמר שוב על עתיד החופים.
בתוכנית פעמוני הבטון קיימים מספר פגמים:
1. העיקרי שבהם: פעולה זו הינה פולשנית ובלתי הפיכה
2. השיטה זו לא נוסתה באזור המזרח התיכון על כן, לא ידוע אם שברי גלים אלו אכן יהיו אפקטיביים לתנאים המיוחדים באזור.
3. המרחק הגדול שהשוברים מתוכננים להבנות מן החוף בהרצליה, אינו דומה לצורה שבה יושמה השיטה בחופים אחרים בעולם בהם הוצבו השוברים בקרבת קו החוף.
4. מומחים לנושא טוענים שלפעמוני הבטון הללו לא תהיה השפעה חיובית על מצב החוף.

אפשר לדמות את חופי הרצליה למחלה וכמו במחלה יש לנסות ראשית מתן תרופות ולא לבצע מייד ניתוח פולשני.
אנו מאוד מקווים שהמלצתנו לנקוט בטיפול הדרגתי תתקבל בוועדה."

תודה,
מפלגת הירוקים
05/04/2005
מה מסתתר מאחורי גדרות תע"ש רמת-השרון?

לראשונה התירו אנשי תע"ש רמת-השרון לנציגי מפלגת הירוקים לבקר בתוך המתחם הסגור והמאובטח ואף הרשו לצלם תמונות ולפרסמם .

בסיור שנערך בשבוע האחרון אירוחו אנשי תע"ש את נציגי הירוקים שבאו לבחון את שטחי הטבע שנמצאים בתוך מתחם תע"ש שלא היו חשופים לציבור עד כה.

יואל חדידה האחראי לשמירת הטבע במפלגת הירוקים מוסר:
"ידענו שלא כל השטח העצום עליו יושב תע"ש מנוצל למתקניו וקיימים בו שטחים פתוחים רבים על כן, רצינו לבחון האם נשארו בשטחים אלו ערכי טבע נדירים ומוגנים.
שמחנו מאוד לגלות שההערכות שלנו היו נכונות ואכן, נשמרו בתוך תע"ש מספר אתרי טבע יפים ונדירים.
בין האתרים שגילנו היה אתר קרוב מאוד להרצליה שבו מצאנו מיקבץ גדול של צמח נדיר בשם אזוביון דגול שכמעט ונעלם מאזור השרון.
אנו מאמינים שקיימים בתוך תע"ש עוד אתרים כאלו שלא הספקנו לבקר בהם. יש חשיבות שאתרים אלו ישמרו".

בעקבות הביקור שלח דרור עזרא רכז פורום השרון במפלגת הירוקים מכתב לראשי הרשויות בתחומם מצוי תע"ש רמת השרון, דהינו, הרצליה הוד-השרון ורמת-השרון.
במכתב קורא עזרא לראשי הרשויות לתת דגש מיוחד לנושא הטבע והשטחים הפתוחים שנמצאים בתוך תע"ש ולדאוג לשמור עליהם בתוכניות עתידיות.
עזרא הוסיף ואמר:"לצערנו, עם הפיתוח המסיבי באזור, אזורי הטבע באזור השרון הפכו ל"מצרך" נדיר. על כן, לדעתנו יש לנקוט במדיניות מתקנת בנושא ולפעול במשותף לפיתוח אזורי טבע נוספים שישרתו את כלל תושבי האזור."

את התמונות מתע"ש אפשר לראות באתר האינטרנט של מפלגת הירוקים.
http://green-party.org.il/Herzliya/taas_pics.htm

רקע:
לפני כמה חודשים החליטה ממשלת ישראל להפוך את הפרויקט של פינוי תע"ש רמת-השרון והעברתו לנגב כפרויקט לאומי. בימים אלו שוקד צוות מיוחד של מתכנני משרד הפנים על תוכנית מתאר כללית למתחם תע"ש.

תודה,
מפלגת הירוקים
16/01/2005
נפתרה תעלומת הכתם הצהוב באפולוניה

בעקבות לחץ ציבורי ממושך שהפעילה מפלגת הירוקים נפתרה תעלומת הכתם הצהובה באפולוניה
הכתם הינו זיהום כימי ממפעל תע"ש נוף ים

בדוח שהוכן ע"י צוות של חברת תה"ל שבראשו עמד ד"ר חיים מיכלסון, התגלה כי הכתם הצהוב שקיים בים באזור אפולוניה שבהרצליה הוא זיהום כימי!
מקורו של זיהום זה הוא בחומר שיוצר באחד מן המפעלים שהיו במתחם תע"ש נוף-ים.

מחקר זה, נערך בעקבות לחץ ציבורי ממושך שהפעילה מפלגת הירוקים בשנתיים האחרונות על עיריית הרצליה ועל המשרד לאיכות הסביבה.
ממצאים אלו מוכיחים מעל כל ספק שמקור הכתם הוא מפעל תע"ש ומפריך את טענות אנשי המפעל שהכתם הוא תופעה טבעית.

רקע:
הכתם הצהוב החל להופיע באזור החוף לפני כ- 15 שנה 200 מטר דרומית לנמל אפולוניה. הכתם הצהוב לא נעלם לאחר שמפעל תע"ש פונה להיפך, בשנים האחרונות ממדיו גדלו.

במשך השנים נעשו בדיקות, הן של משרד הבריאות והן של המשרד לאיכות הסביבה, בניסיון לגלות מה הגורם לכתם. בדיקות אלו העלו חרס והכתם הצהוב נשאר בגדר תעלומה עד לפתרון התעלומה בימים אלו.
לאורך השנים, הכחישו אנשי תע"ש שמקור הכתם הוא ממתקניהם, הגדיל לעשות נציג תע"ש שהציע לעיריית הרצליה להפוך את הכתם הצהוב לאטרקציה תיירותית.

תע"ש נוף-ים הוקם בשנות החמישים סמוך לשכונת נוף-ים. מפעל זה זיהם במשך שנים את הים, את הקרקע ואת האוויר.
בעקבות פיצוץ אדיר שהיה במפעל בשנת 1992 נהרס חלק גדול מן המפעל ולאחר כמה שנים פנו גם המתקנים ששרדו את הפיצוץ.

תגובת דרור עזרא רכז פורום השרון במפלגת הירוקים:
"במשך עשרות שנים זיהמו מפעלים ביטחונים את הסביבה בשם הביטחון, הגיע הזמן שאנשי התעשיות הביטחוניות יבינו שסביבה נקייה חשובה לא פחות לביטחון המדינה מייצור כלי נשק.
לפי המשתמע מן הדוח עולה חשש כבד שחומרים אחרים, מסוכנים אף יותר יתכן ומזהמים את הים. על כן, אנו דורשים שיבוצע מחקר זיהומים מקיף במימון תע"ש ומשרד הביטחון. ולאחריו יבוצע טיהור מקיף בקרקע לזיהומים שימצאו."

תודה,
מפלגת הירוקים
3/10/2004
נציג הירוקים מתמנה לדירקטוריון "המרינה"

בישיבת מועצת העיר הקרובה ימונה דרור עזרא מרשימת "הזריחה והירוקים" לנציג ציבור בחברה לפיתוח התיירות בהרצליה שאחראית על המרינה בהרצליה.

החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה שעוסקת בעיקר בניהול המרינה זוכה לנציג מפתיע בדירקטוריון שלה, דרור עזרא רכז פורום השרון במפלגת הירוקים.
במפלגת הירוקים ובארגוני הסביבה הפכה המרינה בהרצליה בעשור האחרון לסמל למאבק לשמירה על החוף ובמאבק נגד ניצול החוף למטרות נדל"ן. המרינה ופרויקטים נוספים לאורך החוף יצרו בציבור תחושה שחוף הים הולך ונמסר למעט "כרישי" נדל"ן, מחאה ציבורית זו הביאה באחרונה לאישור של חוק החופים זאת לאחר מאבק ממושך ומתיש שניהלו הארגונים הירוקים בכנסת.

חבר המועצה יריב פישר ראש סיעת הזריחה והירוקים: "היה זה טבעי שנקבל נציג בדירקטוריון אחת מהחברות העירוניות, רשימתנו זכתה במקום החמישי במספר הקולות בבחירות. אני עובדים בשיתוף פעולה מלא עם ראש העיר ומודים לה על האמון שהיא ממשיכה לתת בנו, אני שמח שדרור עזרא יהיה הנציג שלנו בדירקטוריון המרינה. יש כאן סמליות גדולה שנציג הירוקים יהיה בדירקטוריון של אחד ממיזמי הנדל"ן הגדולים שנבנו על החוף. אנחנו נמשיך לפעול והשפיע בכדיי להגשים את המטרות שלשמם התמודדנו בבחירות האחרונות וכפי שזה נראה היום אנחנו גם מצליחים"

דרור עזרא רכז פורום השרון במפלגת הירוקים: "המרינה והרס חוף הרצליה הם הנושא שגרם לי להיכנס ולהיות פעיל בנושאי סביבה. אני לא שוכח שהמטרה שלנו היא לא לזכות בכיבודים אלא לשקם את החוף בצורה הכי פחות מזיקה לסביבה, וכל מקום שנוכל לפעול והשפיע להגשמת מטרה זו נעשה זאת. שני נושאים שאפעל לקידומם כדירקטור הם: השתתפות כל הגורמים שנהנים, מן המרינה במימון שיקום החוף ומניעת שימוש בדירות הנופש למטרות מגורים."


בברכה,
סיעת הזריחה והירוקים
3/11/2003
יוזמה מקורית של פעילי הזריחה והירוקים בהרצליה, ניקוי העיר לאחר הבחירות.

ביום שישי האחרון קיימו פעילי הזריחה והירוקים מבצע איסוף כרזות מרחובות הרצליה. במבצע נאספו עשרות כרזות, של כל הרשימות שהשתפו בבחירות.
למרות שמייד שלאחר הבחירות עובדי העירייה אספו את רוב הכרזות, נותרו בשטח כמה עשרות כרזות, שנאספו ע"י מתנדבי הזריחה והירוקים.

רוכבי אופניים והלכי רגל שעברו במקום החמיאו למתנדבי הזריחה והירוקים על היוזמה הברוכה.

יואל חדידה, פעיל הירוקים "בזמן הבחירות הייתה לי צביטה קטנה בלב כשראיתי את העיר מלאה בכרזות. אבל היום אני שמח לאסוף את הכרזות, כי אנחנו משארים את העיר נקייה וגם אני מאושר שכמעט 8% מתושבי הרצליה הצביעו לנו."

יריב פישר, חבר מועצת עיריית הרצליה מטעם הזריחה והירוקים מוסר: "במהלך קמפיין הבחירות ניסנו לאזן בין התקציב הדל שהיה לנו, לבין הצורך להגיע למודעות הציבור תוך פגיעה מינימלית בניקיון העיר. בעוד יריבנו השקיעו הון בפרסום והדבקת מודעות, אנחנו השתדלנו לא לתלות כרזות על עצים ולהשתמש בכרזות מחומרים מתכלים."


תמונה של השלל שנאסף


בברכה,
דרור עזרא
30/09/2003
פורום הירוקים בשרון

נציגי כל סיעות המתמודדות ברשויות המקומיות באזור השרון תחת דגל "הירוקים" הקימו השבוע את "פורום הירוקים בשרון". מטרתם לאחד לכדי גורם מתאם אחד את כל הפעילות למען שמירה על איכות הסביבה בשרון.
חברי פורום "הירוקים" יפעלו בשיתוף פעולה הדוק, ובעיקר יתבעו שקיפות בכל מנגנוני הרשויות כדי להעניק לציבור יכולת להגיב על עוולות ועל פגיעה באיכות חייהם.
פורום הירוקים הוא פרי יוזמה של יואל חדידה ודרור עזרא, ממפלגת "הירוקים" בהרצליה.

חברי הפורום ציינו בפגישתם, כי בשנים האחרונות לא התקיים אותו שיתוף פעולה הכרחי בין ראשי הרשויות באזור השרון במטרה להגיע להבנות בסוגיות של פיתוח סביבתי והשמירה על איכות הסביבה.
במציאות כל ראש רשות התנהל על פי תכתיב מקומי, מבלי להתחשב במכלול האזורי הרחב. נאמר במפגש, כי בין ראשי הרשויות התנהלה תחרות סמויה והתעלמות זה מזה, וכל ראש רשות ראה לנכון לפתח ולהתרחב בשטח השיפוט של הרשות שלו מבלי להתחשב בהשלכות ובפגיעה הצפויה לתושבי העיר השכנה ולסביבה. תפיסת העולם של פרנסי הערים התנהלה על בסיס צר, בחשיבה של הכנסות כספיות מהיטלי בניה.

לשם כך הופשרו אלפי דונמים של קרקעות חקלאיות לטובת בנייה של שכונות לגובה. כרישי נדל"ן, זכו לעדיפות על פני טובת כלל הציבור.
רצועת חוף הים הלכה והצטמצמה בגלל בניה, מי ביוב של הרשויות הוזרמו לים וגרמו לזיהום, לא נסללו כבישים עוקפים ותשתיות לרכבות ומי תהום זוהמו כתוצאה מפעילות של מפעלים מזהמים דוגמת תע"ש רמת-השרון.

חברי הפורום מציינים, כי במציאות העכשווית בשטח ניתן לראות, כי ראשי הרשויות, לא דאגו לבנות תשתיות מתאימות קודם שאישרו היקפי בניה ופיתוח אורבני והתוצאות ניכרות כיום בשטח גם מההיבט של צפיפות אוכלוסין הולכת וגוברת.
בניה חוסמת כניסת אוויר.
עליה חדה בזיהום האוויר.
פקקי תנועה.
מצוקת חניה.

ביום שני השבוע חתמו חברי הפורום על אמנה לפעילות אזורית וסיוע הדדי זה לזה במאבקים לשמירה על איכות הסביבה.
החתומים הם:
חיים ברוידא המתמודד ברשימה עצמאית לראשות עיריית רעננה.
אורי לוין מהירוקים ברמת-השרון.
הרצל חלו המתמודד לראשות עיריית הוד-השרון מטעם "הירוקים".
יריב פישר ראש רשימת "הזריחה והירוקים" בהרצליה.

הדס שכנאי מזכ"ל מפלגת הירוקים אמרה במועד החתימה, כי "פורום הירוקים יעניק לציבור תושבי השרון כתובת לפניות בבעיות של איכות הסביבה ופעילותו בשטח תעלה את רמת המודעות של כל שכבות האוכלוסיה בצורך ובחיוניות של הסביבה בה הם חיים".


תמונה של חברי הפורום צלם: דרור עזרא (הרצליה)
מאחור מימין לשמאל: חיים ברוידא(רעננה), אורי לוין(רמת-השרון), יואל חדידה(הרצליה), והרצל חלו (הוד-השרון).
מלפנים מימין לשמאל: קובי אלנבוגן(רעננה), ויריב פישר(הרצליה).

תודה,
מפלגת הירוקים
18/08/2003
תשאירי לי את החוף, שרון

במשטרת גלילות הגישו אתמול בבוקר הירוקים של הרצליה תלונה נגד השחקנית שרון אילון ומפיקי תוכנית הטלוויזיה "קחי אותי שרון".
התלונה הוגשה בעקבות השתלטות וסגירת חוף הים בליל ה13/08/03 לרגל מסיבה יום הולדת פרטית של שרון שנערכה בחוף סינדא-עלי .( מס תיק 22017/2003 מצ"ב התלונה)

ביום רביעי ה13/08/03 בשעות הערב הבחין דרור עזרא פעיל הירוקים בהכנות למסיבה פרטית הנערכות על החוף, הכנות למסיבה כללו, השתלטות על קטע חוף של עשרות מטרים, מצוקי הכורכר עד קו המים. אל החוף הובא ציוד רב, שטיחים, כורסאות, שלחנות, רמקולים ענקים, וציוד מסיבות אחר!
במהלך המסיבה מנעו המאבטחים של המסיבה את הכניסה לחוף מאנשים שרצו להיכנס לחוף בטענה שמדובר במסיבה פרטית.
עוד באותו ערב דיווח עזרא למוקד העירוני על המתרחש בחוף וביקש מהם לבדוק אם המסיבה באישור ואם לא -לפעול להפסקתה .למחרת התקשר למנהל רשות החופים בהרצליה מר לנצט וולף ושאל אותו האם העירייה נתנה אישור למסיבה זו.לדבריו אמר לו וולף כי לא ניתן שום אישור למסיבה,וכי גם הוא קיבל דיווח על תלונה למוקד ואף ביקש שישלחו את השיטור הקהילתי לחוף, והוא אינו יודע למה זה לא נעשה ולמה המסיבה נמשכה כרגיל.

"בכל העולם כוכבי טלוויזיה וקולנוע, הם מן המובילים את המאבק הסביבתי מזכויות בעלי-חיים ועד שמירה על יערות הגשם" מוסר דובר הירוקים "אבל כפי שראינו בחוף הרצליה בשבוע שעבר כוכבת טלוויזיה ניצלה את מעמדה וערכה מסיבה פרטית לה ולחבריה על חוף ציבורי שכבר היה "קורבן" לנזק סביבתי קשה בשל בניית המרינה של הרצליה."

הירוקים של הרצליה רואים בחומרה רבה את התופעה של סגירת חופים ציבוריים לאירועים פרטיים, ומבקשים מהרשויות לפעול בצורה תקיפה הישנות מקרים דומים.

הירוקים של הרצליה ימשיכו לפעול בכל כוחם למען החופים וימריצו את הרשויות לבצע את תפקידם להגן על רכוש הציבור.

הירוקים של הרצליה מבקשים מהמשטרה למצות את החקירה עד תום נגד מארגני המסיבה.

הירוקים של הרצליה קראים לרשויות להפסיק את עצימת העיניים ולפעל בתקיפות להפסקת התופעה הזאת בה סלבריטאים מנצלים את מעמדם ופוגעים בחופים הפתוחים לציבור הרחב.
[העתק תלונה שהוגשה למשטרת הרצליה]

לכבוד:
משטרת הרצליה


הנדון: תלונה על שימוש פרטי בחוף ציבורי

שלום רב,
בתאריך 13/08/03 יום רביעי נערכה מסיבה פרטית לא מורשת בחוף נוף-ים בהרצליה.
ב13/08/03 כאשר הלכתי על חוף נוף-ים ראיתי הכנות למסיבה, מדובר בקטע חוף שבכל ימות השנה פתוח לציבור. הכנות למסיבה כללו, השתלטות על קטע חוף של עשרות מטרים, מצוקי הכורכר עד קו המים. אל החוף הובא ציוד רב, שטיחים, כורסאות, שלחנות, רמקולים ענקים, וציוד מסיבות אחר!
מכיוון שחוף הים יקר לי התקשרתי למוקד העירוני בערך בשעה 18:00 ודווחתי לעירייה את הדברים האלו וביקשתי שהם יפעלו.

למחרת בבוקר קבלתי דיווחים מאנשים על המסיבה, ועל מאבטחים שמנעו בלילה את הכניסה לחוף בטענה שמדובר במסיבה פרטית, ורק לאחר ויכוחים הם הורשו להיכנס לחוף.
ביום חמישי בבוקר התקשרתי למנהל רשות החופים בהרצליה מר לנצט וולף ושאלתי אותו האם העירייה נתנה אישור למסיבה זו, הוא אמר לי שלא ניתן שום אישור למסיבה, הוא גם קיבל דיווח על תלונתי למוקד ואף ביקש שישלחו לשם את השיטור הקהילתי, והוא אינו יודע למה זה לא נעשה ולמה המסיבה נמשכה כרגיל.
אני הרבה שנים נמצא בחוף זה ובחופים אחרים ואף-פעם לא ראיתי השתלטת כזו בוטה על החוף!

אתמול נודע לי מכתבה באתר חדשות באינטרנט YNET שהמסיבה אורגנה לכבוד יום הולדתה ה30 של גב' שרון אילון כוכבת התוכנית "קחי אותי שרון", עוד דווח בכתבה שמסיבה צולמה לתוכנית ע"י שידורי קשת.

אבקשכם לחקור את העניין בהקדם!

יש חשיבות ציבורית גדולה שהעניין ייחקר, מדובר כאן בתופעה חמורה של אנשים שעושים דין לעצמם לקחים קטע חוף ציבורי מנכסים אותו לעצמם ושוללים את הכניסה לכלל הציבור.
יש למצות את הדין עם מארגני המסיבה הזו כדי להזהיר אנשים אחרים מלעשות אירועים דומים בעתיד.

חוף-הים הוא שטח ציבורי ראשון במעלה ויש לשמור עליו שיישאר פתוח לציבור בכל ימית השנה ולא ינוצל לצרכים פרטים של אי-אלו אנשים מפורסמים או לא מפורסמים.


תודה,
דרור עזרא
16/06/2003
מפגינים נגד המרינה ולמען חופי הרצליה

ביום שלישי 17/06/03, בשעה 17:00, תתקיים בכניסה למרינה הרצליה, הפגנה בהשתתפות הירוקים, תנועות נוער, תושבי השרון וכל מי שאכפת לו מחוף הים..

הפגנה תתקיים ביום פתיחת קניון המרינה, שעל פי מפרסמיו הוא "הקניון המפואר במזרח התיכון". רק חבל שכל הפאר בו הם מתהדרים, בא על חשבון הרס חופי העיר הרצליה ועל חשבון פיסת החוף שעוד נותרה לציבור.

בעשר השנים האחרונות, הצטמק חלק מחופי הרצליה ב - 60% !!!

המפגינים דורשים מבעלי הקניון ובראשם מוטי זיסר, להשקיע סך של 5% מההכנסות השנתיות שלהם בשיקום חופי הרצליה. (על פי הפרסומים, מדובר בהכנסות צפויות של 20 מיליון דולר בשנה). כלומר, המפגינים דורשים מהם להקציב סך של מליון דולר בשנה לטובת שיקום החופים.

מן הצדק, שבעלי קניון המרינה שניצלו את אזלת ידם של הרשויות ועכשיו הם מזמינים את הציבור לרכוש בקניון החדש, יעשו משהו למען החופים ולטובת אותו הציבור שנפגע מבניית המרינה .

מצב החופים מצפון למרינה ממשיך להתדרדר בקצב מדאיג וריכוז המבנים באזור המרינה תורם להרס המתמשך של החוף והמצוק. בכל אחת מהשנים בעשור האחרון אירעו מקרים של התמוטטות מצוקי הכורכר. רק השנה, ארעו שני מקרים בהם התמוטט מצוק הכורכר באזור אפולוניה.

חוף הים הוא אחד המשאבים המיוחדים בו נתברכה מדינת ישראל וגם זה עתיד להעלם אם לא תנקטנה פעולות מיידיות למען שיקום החופים. אם המצב ימשיך להתדרדר בקצב הנוכחי, בשנים הבאות נמצא את עצמנו ללא חלק מחופי העיר הרצליה.

אנו רואים חשיבות גדולה בהעלאת הנושא על סדר היום הציבורי. חופי הים הם של כלל הציבור ולשימושו וכל פיתוח בשטח החוף צריך להיות לטובת הציבור ולא למען קומץ בעלי ממון.

תודה,
דרור עזרא
מפלגת הירוקים של הרצליה

טלמסר: 058-466660
אי-מייל: dror_me@email.com